Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2011

Φλαμούλι-Βαλτινό: 3-2

Έχασε αλλά κέρδισε τις εντυπώσεις το Βαλτινό, στην έδρα του πρωτοπόρου Φλαμουλίου. Αγωνιστικά, το Φλαμούλι βρήκε μουδιασμένους τους φιλοξενούμενους στα πρώτα λεπτά του αγώνα και βρέθηκε να προηγείται με 2-0 μόλις στο 7ο λεπτό. Αυτά τα 2 γκολ αφύπνισαν τους παίκτες του Βαλτινού, οι οποίοι ανέβηκαν και πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν με τον Ρούκα στο 30'. Στα επόμενα λεπτά, το Φλαμούλι αισθάνθηκε για τα καλά την πίεση του Βαλτινού αφού ήταν κλεισμένο στο μισό του γηπέδου μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Το Βαλτινό δημιούργησε πολλές φάσεις χωρίς ωστόσο να μπορέσει να ισοφαρίσει, με κορυφαία το σουτ του Σταμούλη από το ύψος του πέναλτι που απέκρουσαν οι παίκτες του Φλαμουλίου πάνω στην γραμμή. Αξίζει να σημειωθεί ότι το Βαλτινό σκόραρε με τον Σκρέκα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, πράγμα που ξεσήκωσε τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο ημίχρονο το Βαλτινό μπήκε με την ίδια όρεξη και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 70' με ωραίο γκολ του Σκρέκα με σουτ πάνω στην κίνηση. Το Φλαμούλι όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και στο 88' έπειτα από αδράνεια των αμυντικών του Βαλτινού, σκόραρε και πέρασε μπροστά στο σκορ. Σε αυτό το σημείο οι φιλοξενούμενοι μπορούν να διαμαρτύρονται γιατί το γκολ ήταν πεντακάθαρα οφσάιντ. Επόμενη αγωνιστική, Σάββατο 12 Νοεμβρίου το Βαλτινό παίζει στην έδρα του με το Νεοχώρι και θα κυνηγήσει τους 3 βαθμούς της νίκης.